Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok - wrzesień 2019

Niekiedy zwolennicy i eksperci od książek zadają sobie pytanie, po jaką książkę warto sięgnąć, jaka książka jest godna polecenia? Wszak „od przybytku głowa nie boli”, jednakże i nadmiar nie jest wskazany, jeśli nie wiemy, po którą książkę watro sięgnąć. Zatem, co watro czytać? Nasza odpowiedź jest stosunkowo prosta - wrześniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok. Zapraszamy do oferty przedsprzedaży, z których grzechem byłoby nie skorzystać.


Lucyfera, Jerzy A. Masłowski, Wojciech A. Cegielski

PREMIERA: 06.09.2019

 Kategorie: książki psychologiczne, thriller

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/lucyfera


Pan stworzył wszystko po dwoje…

Kim była naprawdę znana z przekazów ewangelicznych Maria Magdalena?

Czy Jezus i Barabasz byli braćmi, do tego bliźniakami?

Czym był legendarny Święty Graal?

Popularna polska aktorka – Maria Niewiadomska przyjeżdża do Prowansji, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. W podróży towarzyszy jej mąż, a zarazem manager, Jakub. Produkcja okryta jest tajemnicą i oboje nic nie wiedzą o zamyśle reżysera, co jest kluczową intrygą powieści. Wkrótce po dołączeniu do ekipy filmowców, małżonkowie dostają się w wir zagadkowych, zaskakujących wydarzeń, które wkrótce prowadzą do pełnych napięcia zdarzeń i szokujących odkryć. Akcja, rozgrywająca się w malowniczych prowansalskich miasteczkach, w cieniu romańskich i gotyckich katedr, starorzymskich ruin i odludnych klasztorów, wprowadza czytelników w niecodzienny świat pełen zagadek sięgających początków chrześcijaństwa, późnego średniowiecza i renesansu.

Nie brak tu również wielu hipotez na temat współczesnych sekretów Watykanu.Jedną z nich jest to, że Maryja powiła w Betlejem… bliźnięta. Wszystko oparte na wieloletnim zgłębianiu pism, podań i legend. Przedstawiona przez polskich autorów – badaczy Nowego Testamentu i tropicieli herezji teoria, która może zachwiać podstawami chrześcijaństwa.


Książka w ofercie przedsprzedaży - http://tylkorelaks.pl/835-lucyfera.html


Opisana historia jest bardziej intrygująca niż ta przedstawiona przez Dana Browna w bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Na potrzeby publikacji autorzy sięgnęli do mniej i bardziej znanych faktów historycznych. Dzięki temu postawili kilka sensacyjnych hipotez. Jak dotąd nikt wcześniej nie zdołał tego dokonać.


Urodzinowy prezent dla Hitlera, Piotr Jan Nasiołkowski

PREMIERA: 02.09.2019

Kategorie: literatura faktu, literatura historyczna

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/urodzinowy-prezent-dla-hitlera


Książka Piotra Jana Nasiołkowskiego jest wynikiem wieloletniej współpracy autora z monachijskim dziennikarzem i historykiem, doktorem Michaelem Heimem. Dokonane przez mecenasa Nasiołkowskiego zestawienie wymowy materiałów zebranych przez dr Michaela Heima z dostępną wiedzą historyczną skutkowało sformułowaniem przez autora hipotezy, która jawi się być największą sensacją II wojny światowej.

Po odepchnięciu - w styczniu 1942 roku - przez Armię Czerwoną sił zbrojnych III Rzeszy od Moskwy - dla Józefa Stalina było oczywiste, że natychmiast po ustąpieniu zimy i obeschnięciu wiosennych błot, Wehrmacht uzupełni straty, przegrupuje się i ponownie uderzy na stolicę ZSRR. Było też oczywiste, że - tym razem - obrońcy Moskwy nie będą mogli liczyć na wsparcie surowej rosyjskiej zimy.

Priorytetem chwili było więc zapobieżenie wszelkimi możliwymi sposobami wiosennemu atakowi wojsk niemieckich na Moskwę. Nawet za cenę zdradzenia swojego brytyjskiego sojusznika. Dlatego też Józef Stalin podął próbę zawarcia rozejmu z III Rzeszą. Zarazem wysłał dwóch agentów NKWD z misją zgładzenia Adolfa Hitlera. Podczas tej akcji zginęło dziesięciu ludzi. Ośmioosobowa załoga Halifaxa złożona z sześciu Polaków i dwóch Brytyjczyków. Zginęli też obydwaj Austriacy – agenci NKWD, którzy mieli być tym tytułowym, urodzinowym prezentem dla Adolfa Hitlera. Prezentem przesłanym Führerowi III Rzeszy przez Józefa Stalina i Winstona Churchilla!

Niebywale zaskakującym jest wniosek finalny, wynikający z wszechstronnej analizy tego wszystkiego, co zostało ustalone w sprawie - tej ciągle jeszcze nieodtajnionej - operacji opatrzonej przez Brytyjczyków kryptonimem „WHISKEY”. Operacji, jawiącej się być częścią większej całości największej sensacji II wojny światowej... Oprócz tej niebywale frapującej historii na kartach niniejszej, bogato ilustrowanej książki znajdują się także inne ciekawostki historyczne... Także o dwóch szkolnych przyjaciołach, polskich lotnikach RAF, rodem ze Skarżyska-Kamiennej... I nie tylko...Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/834-urodzinowy-prezent-dla-hitlera.html

„Jak zostało to już wcześniej wielokrotnie powiedziane; oznaczona kryptonimem „Whiskey”, ostatnia operacja, w której uczestniczył porucznik Ryszard Zygmuntowicz, była wspólnym przedsięwzięciem dwóch służb specjalnych antyhitlerowskiej koalicji; sowieckiego NKWD i brytyjskiego SOE. Celem tej operacji koordynowanej przez oficjalnego rezydenta sowieckiego wywiadu w Wielkiej Brytanii pułkownika Iwana Cziczajewa było przetransportowanie na terytorium III Rzeszy dwóch sowieckich agentów, którzy do Wielkiej Brytanii przybyli 11 lutego 1942 roku”.


Szpilki w rozsypce, Wojciech Łęcki

PREMIERA: 27.09.2019

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/szpilki-w-rozsypce

Złote myśli, aforyzmy, sentencje to najczęściej używane określenia dla zbiorów prezentujących trafne, zwięzłe zlepki wyrazów, tworzące zdania, niosące ze sobą wartość poznawczą. Często zawierające uniwersalne mądrości, nierzadko pełne humoru, ale również ironii, a czasem nawet posługujące się absurdem językowym, grą słów, przyprawione odrobiną cynicznej przewrotności, a nawet złośliwości.

Wojciech Łęcki zebrał swoje „złote myśli” w zbiorze nazwanym „Szpilki w rozsypce”. Każda myśl zawarta w tej publikacji została wybrana z wielką starannością, a całość cechuje nie tylko różnorodność gatunkowa, ale także tematyczna.

Różnorodność form, gra słów, humor, ironia, złośliwość, absurd – to wszystko tworzy niebanalną całość, dzięki której, czytając krótkie i zwięzłe teksty, można poszerzyć horyzonty myślowe.

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka, Anka Mrówczyńska

PREMIERA: 10.09.2019

Kategoria: psychologiczna, 

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u-doktorka/

Historia prawdziwa. Książka, która pomaga głębiej zajrzeć w głąb siebie…

Dwadzieścia siedem spotkań terapeutycznych opisanych bardzo dokładnie i rzeczowo, które mają odmienić życie bohaterki. Uporać się z przeszłością, umożliwić zrozumienie siebie i wyeliminować zachowania autodestrukcyjne. Czy tak się stanie?

Każde spotkanie z terapeutą to dla Anki trudne przeżycie. Opowiada o swoich myślach i uczuciach. Po drodze jednak wielokrotnie upada i znów zaczyna się ciąć. Czy właśnie tak ma wyglądać powrót do normalności? Do jakich wniosków dochodzi Ania po ostatniej sesji? Czy Doktorek pomógł jej odnaleźć się we własnym umyśle i uporządkować jej wewnętrzny świat? Czy jego metody okazały się skuteczne? A może to tylko schemat, w który nieudolnie próbuje wcisnąć swoją oporną pacjentkę?

Ania do każdego spotkania próbowała przygotować się jak do lekcji – starała się odrabiać pracę domową, by ogarnąć pustkę w głowie, która pojawiała się za każdym razem, kiedy nachodził ją stres. Kotłujące się myśli, nowe leki, nowe blizny, omamy wzrokowe i słuchowe, płacz, ucieczka, powrót i znów ucieczka… Do czego to prowadzi?

Terapia u doktorka to II część serii „Młody bóg z pętlą na szyi”.

Książka w ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/837-mlody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u-doktorka.html
Współpracujemy z

Subiektywnie o książkach

Subiektywnie o książkach - recenzje

Zapomniana biblioteka

zapomniana biblioteka

BookHunter.pl

BookHunter.pl

Fantasta.pl

Fantasta.pl

Fundacja  Polonia Union

Fundacja Polonia Union