Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Kukułeczka kuka - Alicja Sztandera - zapowiedź wydawnicza

Rodzice zadają mi często pytanie kiedy należy pójść z dzieckiem do logopedy. Kiedy informuję, że dziecko mogło już mieć kontakt z logopedą na oddziale noworodkowym, spotykam się z ogromnym zdziwieniem. Tak, część szpitali zatrudnia logopedów, którzy oceniają aparat mowy dziecka po urodzeniu. Logopedzi wspomagają matki i dzieci wymagające pomocy np. przy karmieniu piersią, prowadzą terapię dzieci z różnorodnymi problemami rozwojowymi.


Jeśli dziecko nie wymaga pomocy specjalistycznej, rozwija się w miarę harmonijnie, to kiedy?


W dowolnym momencie życia dziecka. Wizytę u logopedy możemy potraktować jak profilaktykę. Zgłaszamy się podobnie jak do stomatologa, okulisty, jak na bilans do pediatry.

Coraz częściej spotykam się z dziećmi po 1- 2 roku życia. Czasem coś wzbudza niepokój rodziców, często to chęć porozmawiania ze specjalistą jak stymulować rozwój dziecka. Rodzice oczekują pomocy przy wyborze materiałów dydaktycznych do pracy z dzieckiem, praktycznych wskazówek jak pracować z maluchem który jeszcze nie opanował umiejętności siedzenia przy stoliku czy przed lustrem dłużej niż kilka chwil. Praca z małym dzieckiem jest trudna, choćby z tego powodu, że aktywność malucha do intencjonalnej pracy ograniczona jest czasem do kilku minut. Aby osiągnąć efekty łączymy ćwiczenia logopedyczne z zabawami rozwijającymi inne funkcje poznawcze, np.:sprawność grafomotoryczną, percepcję wzrokową, dużą motorykę, która zaspokaja naturalną potrzebę aktywności fizycznej i pozwala na robienie przerw, kiedy uznamy, że dziecko tego potrzebuje.


Naturalnym wydaje się wykorzystanie śpiewania i opowiadania bajek. Obie formy od wieków stosowały babcie, nianie, mamy na całym świecie.


Alicja Sztandera

Premiera – 10.09.2018 

więcej na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/kukuleczka-kuka/


Współpracujemy z

tuWroclaw.com

Portal tematyczny miasta Wrocław, zawierający najświeższe wiadomości z miasta

Biblioteczka uchwycone chwile

Czytam i opisuję....

górowianka

górowianka

Królowa moli

Królowa moli

Wirtualny Wydawca

http://wirtualnywydawca.pl