Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Łosoś a la Africa

Łosoś a la Africa - okładka
Autor Michał Krupa, po sukcesie wydawniczym pierwszej swojej powieści “Łosoś norwesko-chiński” postanowił kuć żelazo póki gorące i napisał kolejną powieść - „Łosoś a'la Africa”, która stanowi kontynuację losów i przygód głównych bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego, majora Karola Nowaka i jego grupy do wojskowych operacji specjalnych. W tle pojawiają się także inne postaci, częściej lub rzadziej uczestniczące w głównej fabule utworu, jak na przykład Sobieski, podkomendny kapitana, a później za karę zesłany do akcji bojowej, Kunegunda – asystentka i prawa ręka kapitana, następczyni Jakubiaka, Maciej Prus z narzeczoną, wódz plemienny i kilku innych. Jako że akcja związana jest z operacjami wojskowymi, w powieści znajdziemy wątki natury militarnej.

Utwór charakteryzuje się szalonym tempem zwrotów akcji, niebywale humorystyczną narracją oraz dialogami obfitymi w śmieszne, a czasem abstrakcyjne wypowiedzi. Autor stosuje także zgrabne wulgaryzmy jako środek wyrazu literackiego, jednak, co warto zauważyć, owe wulgaryzmy posiadają swój artystyczny smak i fason, gdyż ilustrują potoczny język żołnierzy na misjach specjalnych. Jednym słowem – kto nie przeczyta, niech tego żałuje.

Recenzje, opinie
http://wirtualnaksiazka.blogspot.com/2014/12/osos-ala-africa-micha-krupa.html

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/01/afrykanska-przygoda-czyli-osos-la.html

http://recenzjemystic.blogspot.com/2014/12/micha-krupa-osos-ala-africa.html#more
Dostępna w

Autor książki

Michał Krupa

Michał Krupa

Michał Krupa - pisarz młodego pokolenia, patrzący na świat z lekko przymrużonymi oczami. Pacyfista z wyboru, barbarzyńca z p...

Łosoś norwesko-chiński - okładka
Maślana - Czas pokoju - okładka
Janek herbu pół krowy - okładka
Na głowie stanęło - okładka
Miłość do trawy - okładka

Współpracujemy z

Virtualo

Virtualo to księgarnia internetowa oferująca szeroki dostęp do książek w formie cyfrowej.

Lubimy czytać

Lubimy czytać

Park literacki

Park literacki

Zażyj Kultury

http://zazyjkultury.pl

Fundacja  Polonia Union

Fundacja Polonia Union