Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych - okładka

Poradnik pt. Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Wyjaśnia zawiłości leczenia i w prosty sposób tłumaczy co i dlaczego oraz jak należy prawidłowo leczyć w tej chorobie. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub leczy nieprawidłowo. Samo łykanie leków, które nie hamują choroby a tylko łagodzą objawy nie jest leczeniem.

Do leczenia zniechęca chorych brak widocznych rezultatów i powszechne przekonanie, że choroba jest nieuleczalna.

Autor wyjaśnia, że powszechne w tej chorobie przyjmowanie leków zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi oraz leków przeciwbólowych wcale nie leczy tej choroby tylko chwilowo łagodzi dolegliwości. Podobnie jak przyjmowanie sterydów. Leki te poza chwilową ulgą nie mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu zapalenia stawów bo nie hamują postępów choroby. Tym samym nie dają szans na wyleczenie. Na dodatek powodują dużo efektów ubocznych.  Dzięki tej lekturze dowiesz się czym i jak prawidłowo leczy się reumatoidalne zapalenie stawów. Co robi twój lekarz robi dobrze lub źle. Czy masz przy tym leczeniu szansę na zatrzymanie choroby i późniejsze wyleczenie. Bo jak pisze dr Niebrzydowski wmówienie chorym, że choroba jest nieuleczalna powoduje, że nie szukają oni innych rozwiązań i metod leczenia. Dla większości lekarzy też jest wygodniej zapisywać leki przeciwbólowe i sterydy, a leki leczące w małych dawkach i nic nie zmieniać mimo braku efektów. Wystarczy powiedzieć: boli i będzie boleć. Gdy tymczasem większość chorych można wyleczyć. Poradnik daje nadzieję chorym. Niektórzy sami mogą skorygować swoje leczenie zmieniając dawkę leku lub zmuszając lekarza do dopisania drugiego leku leczącego. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii w Polsce nie ma fachowych poradników dla chorych omawiających przyczyny choroby, jej przebieg i zasady leczenia. Nie ma także powszechnych w innych krajach szkoleń dla chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Choroby powodującej często silne bóle i ograniczenie sprawności, a po latach trwania upośledzającej fizycznie i psychicznie wielu chorych. Odpowiednia edukacja chorych jest szczególnie ważna teraz, gdy mamy coraz więcej możliwości jej wyleczenia. Wbrew powszechnym przekonaniu u większości chorych zatrzymanie choroby jest możliwe, a zupełne wyleczenie coraz częstsze.

Poradnik ten w przeciwieństwie do wszelkich innych publikacji dostępnych w Polsce opisuje aktualnie stosowane metody leczenia oparte na najnowszych wynikach badań naukowych. Autor przekazuje najbardziej aktualną wiedzę odnośnie leczenia RZS. Powodzenia w lekturze i walce z chorobą.


Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Dostępna w

Autor książki

Jarosław Niebrzydowski

Jarosław Niebrzydowski

Strona autorska Jarosława Niebrzydowskiego - przeczytaj więcejDoświadczony lekarz reumatolog specjalizujący się w chorobach ukła...

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów II - okładka
Jak leczyć osteoporozę - okładka

Współpracujemy z

ProPosterus

Portal literacki Proposterus.com. Proposterus-to nowy wymiar kultury i sztuki.

Nietypowe recenzje Marty

Mój świat emocji odkryty w książkach

Przy kawie z książką

Przy kawie z książką

BookHunter.pl

BookHunter.pl

Kulturalne rozmowy

Kulturalne rozmowy