Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Jak napisać powieść?

Pisanie powieści wymaga czasu i wysiłku, ale proces ten może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Zacznij od poświęcenia czasu na dopracowanie swojej fabuły i postaci, a następnie zobowiąż się do spójnego procesu pisania. Po ukończeniu pierwszego szkicu kontynuuj poprawianie i edycję, aż powieść będzie dla Ciebie kompletna. Następnie możesz zastanowić się, czy chcesz, aby to zostało opublikowane!

Jak napisać książkę? https://gdziewydacksiazke.pl/jak-napisac-ksiazke/ 

Struktury narracji - https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/struktury-narracji/ 

Gdzie możesz wydać swoją powieść? - https://gdziewydacksiazke.pl/ 

Budowanie nowego świata - https://gdziewydacksiazke.pl/budowa-nowego-swiata/


Poszukaj źródeł inspiracji dla swojej powieści. Pisanie powieści to proces twórczy i nigdy nie wiadomo, kiedy może przyjść do ciebie dobry pomysł. Noś ze sobą notatnik i długopis — lub jego cyfrowy odpowiednik — aby móc zapisywać pomysły, gdziekolwiek jesteś. Zapisz zdania, fragmenty, pojedyncze słowa, a nawet gryzmoły, które staną się częścią bardziej kompletnej historii.


Zastanów się nad swoim ulubionym gatunkiem. Nie każda powieść pasuje do określonej kategorii, ale warto pomyśleć o gatunku, do którego zmierzasz. Przeczytaj kluczowe książki, aby dobrze zrozumieć, jak skonstruować powieść w preferowanym gatunku. Jeśli nie zdecydowałeś się na jeden gatunek lub pracujesz w więcej niż jednym, to żaden problem – czytaj szeroko i stwórz własny gatunek, jeśli musisz!


Jak pisać z punktu widzenia dziecka? http://www.poradniki24h.pl/7778/jak-pisac-z-punktu-widzenia-dziecka/ 

Jak znaleźć fascynujący pomysł na fabułę powieści romantycznej? http://www.poradniki24h.pl/7814/jak-znalezc-fascynujacy-pomysl-na-fabule-powiesci-romantycznej/ 

Najpopularniejsze gatunki literackie https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najpopularniejsze-gatunki-literackie/


Wyobraź sobie również swoją grupę docelową. Chociaż nie powinieneś przyjmować ogólnych założeń dotyczących tego, kto będzie, a kto nie będzie czytał twojej powieści, zastanów się nad najbardziej prawdopodobnymi czytelnikami twojej pracy. W ten sposób możesz mieć na uwadze tę grupę docelową podczas planowania, szkicowania i poprawiania swojej powieści.


Twórz niezapomniane postacie, aby zaludnić swój świat. W większości powieści najważniejszą postacią jest protagonista, więc urozmaicaj je rozpoznawalnymi cechami osobowości i wzorcami myślowymi. Bohaterowie niekoniecznie muszą być lubiani, ale zazwyczaj można się z nimi w jakiś sposób powiązać, aby czytelnicy nadal interesowali się historią. Może być też więcej niż jeden protagonista.


Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-wampirach-czarownicach-magii-i-duchach/ 

Postacie fantasy: 4 wspólne cechy i pomysły na ich tworzenie - http://www.poradniki24h.pl/7774/postacie-fantasy-4-wspolne-cechy-i-pomysly-na-ich-tworzenie/ 

Książki w których występuje zwierzęcy bohater – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-w-ktorych-wystepuje-zwierzecy-bohater/

Współpracujemy z

tuWroclaw.com

Portal tematyczny miasta Wrocław, zawierający najświeższe wiadomości z miasta

Proza życia

Dzięki uprzejmości blogerów, informujemy o działaniach i nowościach wydawniczych.

Subiektywnie o książkach

Subiektywnie o książkach - recenzje

Portal kulturaonline.pl

Portal kulturaonline.pl jest serwisem internetowym prowadzonym przez firmę Kulturaonline.pl

Zasypana książkami

Zasypana książkami